Відповідальність за порушення правил благоустрою Коблівської сільської ради

15.1. Порушення Правил благоустрою території Коблівської сільської ради, а також недотримання цих Правил щодо забезпечення чистоти та громадського порядку у селах тягне за собою адміністративну відповідальність згідно з чинним законодавством.

15.2. Кошти,  які стягуються з порушників цих Правил,   зараховуються до місцевого бюджету.

15.3. Керівникам підприємств, організацій, установ, учбових закладів та громадських організацій необхідно систематично проводити роз’яснювальну роботу в своїх колективах   з питань  дотримання  Правил  утримання  території.

В місцевих ЗМІ, рекламоносіях,  на станціях залізничного і автобусного  сполучення,  в магазинах,  парках та інших  місцях скупчення людей  періодично повідомляти    вимоги  Правил та необхідність  їх дотримання.

15.4. Кодексом України про адміністративні правопорушення встановлена така відповідальність за порушення вимог законодавства в сфері благоустрою.

Стаття 42. Порушення санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм.

Порушення санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм — тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-340 грн.) і на посадових осіб — від 6 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (102-425 грн.).

Стаття 82. Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення.

Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення — тягне за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 — 1360 грн.) і на посадових осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 – 1700 грн.)

Стаття 82-3. Приховування, перекручення або відмова від надання повної та достовірної інформації за запитами посадових осіб і зверненнями громадян та їх об’єднань щодо безпеки утворення відходів та поводження з ними.

Приховування, перекручення або відмова від надання повної та достовірної інформації за запитами посадових осіб і зверненнями громадян та їх об’єднань щодо безпеки утворення відходів та поводження з ними, в тому числі про їх аварійні скиди та відповідні наслідки, — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-85 грн.).

Стаття 82-4. Змішування чи захоронення відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія, без спеціального дозволу.

Змішування чи захоронення відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія, без спеціального дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у галузі охорони навколишнього природного середовища — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 2 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34-85 грн.).

Стаття 82-5. Порушення правил передачі відходів.

Передача відходів з порушенням установлених правил на зберігання, оброблення або видалення підприємствам чи організаціям, що не мають відповідного дозволу на проведення цих операцій, — тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-51 грн.) і на посадових осіб — від 2 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34-85 грн.).

Стаття 82-6. Порушення встановлених правил і режиму експлуатації установок і виробництв з оброблення та утилізації відходів.

Порушення встановлених правил і режиму експлуатації установок і виробництв з оброблення та утилізації відходів, а також полігонів для зберігання чи захоронення промислових, побутових та інших відходів (сміттєзвалищ, тощо) — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 2 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34-85 грн.).

Стаття 150. Порушення правил користування жилими будинками і жилими приміщеннями.

Порушення правил користування жилими приміщеннями, санітарного утримання місць загального користування, сходових кліток, ліфтів, під’їздів, придомових територій, порушення правил експлуатації жилих будинків, жилих приміщень та інженерного обладнання, безгосподарне їх утримання, а також самовільне переобладнання та перепланування жилих будинків і жилих приміщень, використання їх не за призначенням, псування жилих будинків, жилих приміщень, їх обладнання та об’єктів благоустрою — тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 1 до З неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-51 грн.) і попередження або накладення штрафу на посадових осіб — від 3 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-119 грн.).

Стаття 152. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів.

Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 — 1360 грн.) і на посадових осіб, громадян -суб’єктів підприємницької діяльності — від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 — 1700 грн.).

Читати далі >>>