Правова допомога

6. сентября 2017 | | Рубрика: Повідомлення

Позитивний досвід роботи
Березанського бюро правової допомоги

Завдання юриста не лише вирішити проблему людини, яка звернулася за допомогою, але й запропонувати найпростіший та найменш витратний варіант захисту прав.
Про те, що розбіжність навіть у одній літері в написанні ім’я чи прізвища може дуже ускладнити оформлення документів, відомо майже всім. З цією проблемою стикнулася і пані Феодора з с. Коблево, Березанського району, яка у травні 2017 року звернулась до Березанського відділу обслуговування громадян Очаківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області для оформлення пенсії, але у прийнятті документів їй було відмовлено, оскільки у занесених відомостях про працівника в трудовій книжці в її імені та по батькові є помилки і належним чином не внесено зміни запису про її прізвище, що ставить під сумнів належність трудової книжки саме їй. Підтвердити свій стаж роботи іншим шляхом, ніж записами в трудовій книжці, вона не мала можливості, оскільки підприємства, на яких працювала та могли внести зміни до її трудової книжки, вже ліквідовані. Тому жінці рекомендували звернутись до суду про встановлення юридичного факту, що має юридичне значення, тобто встановити факт належності трудової книжки саме їй.
Оскільки пані Феодора у своєму житті жодного разу не стикалася з судовими справами, на початку червня 2017 року жінка звернулась до відділу «Березанське бюро правової допомоги» за консультацією та розповіла про свої негаразди. Першим миколаївським місцевим центром з НБВПД було прийняте рішення про надання громадянці М. безоплатної вторинної правової допомоги та призначено представника для захисту прав жінки в суді, який зібрав необхідні докази, склав заяву про встановлення факту належності трудової книжки і подав її до суду.
30 серпня 2017 року рішенням Березанського районного суду Миколаївської області заяву було задоволено та встановлено, що трудова книжка належить саме пані Феодорі. Вдячна клієнтка тепер вже зможе скористатись своїм законним правом на призначення та отримання пенсії.

Основне завдання, яке ставить перед собою Міністерство юстиції, — повернення справедливості й закону в кожну українську домівку. Передусім, це захист прав людини та основоположних свобод, обізнаність наших громадян у своїх правах та свободах, а також уміння захищати їх. Для реалізації цього завдання в Україні діє система безоплатної правової допомоги, розвиток якої був одним із пріоритетних напрямів діяльності Міністерства юстиції минулого року.

Отримати безоплатну правову допомогу стало реальністю і в Березанському районі, адже із 1 вересня 2016 року розпочало свою діяльність відділ «Березанське бюро правової допомоги» Першого миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги — новий структурний підрозділ Міністерства юстиції України , який є мережею точок активного поширення правової інформації та доступу до правових консультацій на рівні територіальних громад та соціально вразливих суспільних груп.
Діяльність бюро правової допомоги передусім спрямована на підвищення правової грамотності мешканців сільської місцевості, з цією метою, фахівці Бюро надають населенню безоплатну первинну правову допомогу (юридичні консультації) і забезпечують доступ до безоплатної вторинної правової допомоги (прийом звернень від громадян): здійснюють представництво інтересів осіб в суді, що мають право на таку допомогу, та складають документи процесуального характеру.
Забезпечують виконання покладених на Бюро завдань начальник відділу «Березанське бюро правової допомоги» Першого миколаївського МЦ з НБВПД Бенедюк Людмила Олександрівна та головний спеціаліст відділу Мельніков Василь Олександрович, які завжди готові надати безкоштовну правову допомогу за адресою: смт. Березанка, вул. Центральна, 41, за тел. (05153) 2-11-46, 093-85-85-593.

Зробимо Коблеве краще!

Оставить комментарий

Вам нужно войти sein, чтобы оставить комментарий.