Програма соціально-економічного розвитку сіл Коблеве, Ленінка, Морське на 2015 рік

24. апреля 2015 | | Рубрика: Інші документи, ХХХХІ сесія 6 скликання

Затверджено

рішенням № 8

ХХХХІ сесії Коблівської

сільської ради 6 скликання

від 10.04.2015 року

 

Програма соціально-економічного розвитку

сіл Коблеве, Ленінка, Морське на 2015 рік

 

І. Вступ

Програма соціально-економічного розвитку сіл Коблеве, Ленінка, Морське на 2015 р. (далі — Програма) розроблена відповідно до вимог законів України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», «Про місцеве самоврядування в Україні»,  Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженої постановою Кабінету міністрів України №385 від 06.08.2014 р.

У Програмі визначено цілі та завдання соціально-економічної та культурної діяльності сільської ради на 2015 р., спрямовані на розвиток сіл Коблеве, Ленінка, Морське  – роботи з  благоустрою, виконання будівельних та ремонтних робіт на об’єктах комунальної та інших форм власності, поповнення дохідної частини бюджету, з метою формування якісного та безпечного середовища життєдіяльності населення Коблівської сільської ради.

Заходи Програми фінансуються за рахунок коштів бюджету Коблівської сільської ради, субвенцій з державного, обласного чи районного бюджету, коштів підприємств та інвесторів.

У процесі виконання Програма може уточнюватися. Зміни і доповнення до Програми затверджуються сесією Коблівської сільської ради за поданням сільського голови або відповідних постійних депутатських комісій.

Стратегічною метою сільської ради є виконання наступних робіт:                 

— проведення робіт з реконструкції  існуючих водопровідних мереж та будівництво нових;

— будівництво, ремонт і реконструкція існуючих каналізаційних мереж;

— поступове асфальтування доріг, їх реконструкція та капітальний ремонт;

— газифікація;

— підтримка духовно-релігійних установ;

— будівництво дитячих та спортивних майданчиків;

— зонування території села Коблеве;

— розвиток КП «Коблівський сількомунгосп»;

— придбання основних засобів для установ та організацій, що фінансуються за рахунок коштів місцевого бюджету;

— благоустрій кладовищ.

Загальний очікуваний ефект від реалізації програмних цілей – підвищення рівня благоустрою та інфраструктури сіл Коблеве, Ленінка, Морське, розвиток духовно-культурних та спортивних закладів, підвищення рівня надання послуг КП «Коблівський сількомунгосп».

 

ІІ. Соціальна сфера

Демографічна ситуація, що склалась в селі, характеризується сталою кількістю населення впродовж останніх 5-ти років.

 

Завдання сільської ради та соціальних служб:

— всебічне зміцнення правових, моральних та матеріальних засад сімейного життя;

— запровадження правової, психолого-педагогічної та організаційно-методичної системи з метою створення оптимальних соціально-економічних умов для повноцінного виховання дітей у сім`ї;

— створення системи цілеспрямованої підготовки майбутніх батьків до подружнього життя, підвищення рівня психолого-педагогічної культури громадян;

— забезпечення соціальних заходів, спрямованих на вихід сімей із складних життєвих обставин;

— поширення соціальної реклами щодо пропаганди позитивного іміджу сім`ї та її соціальної підтримки, популяризації сімейного життя, формування національних, сімейних цінностей з питань здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров’я;

— проведення інформаційних кампаній, спрямованих на пропаганду національного усиновлення, пошук та виявлення потенційних прийомних батьків та батьків-вихователів та мотивацію їх до створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу;

— забезпечення соціального супроводу різних категорій сімей, прийомних сімей;

— cприяння дотримання державних гарантій щодо дітей, які влаштовані у прийомні сім`ї та під опіку чи піклування громадян;

— попередження соціального сирітства;

Реінтеграція новонароджених дітей, від яких відмовилися батьки, та дітей віком до 3 років з будинків дитини у сімейне оточення (батькам, у прийомні сім`ї, дитячі будинки сімейного  типу, встановлення опіки, усиновлення).

У ході економічного  та соціального реформування з’явився ряд несприятливих факторів, які негативно впливають на стан сімей. Передусім це стосується демографічної ситуації, репродуктивного здоров’я, економічного стану сімей, сімейного безробіття, виховання дітей у сім`ї та їх навчання. Потребують розв’язання проблеми професійної підготовки, продуктивної зайнятості, охорони здоров’я, соціального забезпечення.

Останніми роками спостерігається нестабільність рівня життя більшості сімей.

 

ІІІ. Основні напрями соціально-економічного розвитку

сіл Коблеве, Ленінка, Морське

Цілями діяльності сільської ради є підвищення ефективності фінансово-бюджетної діяльності, забезпечення стабільного функціонування бюджетної системи в умовах фінансово-економічної кризи шляхом зміцнення та збільшення дохідної частини бюджету, підвищення ефективності, оптимізації раціонального використання бюджетних коштів.

Фінансово-бюджетна діяльність — це основний інструмент регулювання та стимулювання економічних і соціальних процесів в селах, що реалізується за рахунок бюджетних ресурсів, власних коштів підприємств, установ та організацій, коштів позабюджетних фондів та коштів інвесторів.

В останні  роки сільський бюджет стабільний, що дозволяє виконувати його дохідну частину. Видаткова частина бюджету виконується на 70% у зв’язку з незадовільною роботою держказначейства, що постійно затримує та і взагалі не перераховує кошти протягом року. Це гальмує, а інколи і унеможливлює виконання запланованих робіт та заходів. 

Основними по наповненню сільського бюджету є доходи від місцевих податків і зборів (земельний податок, орендна плата за землю, єдиний податок, податок на нерухоме майно тощо).

Однією з головних подій для села в останні роки стало розширення меж села. Це позитивно вплине на розвиток села та його бюджету.

 

Основні завдання та заходи на 2015  рік: 

  • Забезпечити виконання дохідної частини бюджету.
  • Забезпечити своєчасну та в належних розмірах сплату фізичними та юридичними особами податків, зборів та обов’язкових платежів досільського бюджету.
  • Внести зміни до договорів оренди землі з підприємствами, що знаходяться в межах села, в частині орендної ставки та суми оплати.

 

Очікувані результати:

  • Стабільне функціонування бюджетної системи.
  • Збільшення дохідної частини сільського бюджету.
  • Підвищення ефективності використання бюджетних коштів, що дозволить ефективно їх залучати на вирішення першочергових заходів у житлово-комунальній та соціальній сферах.
  • Покращення матеріально-технічної бази.

 

Сільський голова                                                                                 В.М. Панич

Зробимо Коблеве краще!

Оставить комментарий

Вам нужно войти sein, чтобы оставить комментарий.