10. Освітлення територій і будівель

8. апреля 2015 | | Рубрика: Інше

Порядок утримання засобів та обладнання зовнішнього освітлення балансоутримувачами визначено Державними будівельними нормами України «Природне і штучне освітлення» (ДБН Б.2.5-28-2006), Галузевими комунальними нормами України «Виробничі показники часу з поточного ремонту та обслуговування об’єктів зовнішнього освітлення» (ГКН 02.08,-0082002), наказом Державного Комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 № 76 «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій».

10.1. Основні вимоги до зовнішнього освітлення:

10.1.1. Рівень освітлення вулиць, доріг, площ і міжквартальних проїздів здійснюється відповідно до Державних будівельних норм України «Природне і штучне освітлення» (ДБН Б.2.5-28-2006).

Середня яскравість тротуарів, які примикають до проїзної частини вулиць, доріг і площ, повинна бути не менше половини середньої яскравості покриття проїзної частини цих вулиць, доріг і площ.

10.1.2. На території автозаправних станцій і автостоянок, прилеглих до них вулиць і доріг з транспортним рухом, світильники повинні встановлюватися на висоті не менше 3 метрів.

Для освітлення вказаних об’єктів не допускається застосовувати прожектори, які розташовуються на дахах і навісах і спрямовані в бік вулиць або доріг.

10.1.3. Над кожним входом у будинок або поряд з ним повинні бути встановлені світильники, які забезпечують освітлення на площадці основного входу.

10.1.4. На територіях парків і скверів повинні встановлюватися ліхтарі освітлювання вздовж доріжок та на майданчиках. Кількість світлоточок визначається згідно технічних умов та норм.

10.1.5. Включення та відключення зовнішнього освітлення вулиць, доріг, площ та територій мікрорайонів виконується згідно графіка, затвердженого виконавчим комітетом Коблівської сільської ради.

10.1.6. Включення та відключення приладів зовнішнього освітлення під’їздів житлових будинків, будинкових покажчиків та покажчиків вулиць, а також елементів зовнішнього архітектурного освітлення будинків і споруд виконується в режимі зовнішнього освітлення вулиць.

10.1.7. Відсоток непрацюючих світлоточок на головних магістралях не повинен перевищувати 3 відсотки, на інших територіях – 5 відсотків.

10.1.8. Опори освітлення (ліхтарі), кронштейни та інші пристрої зовнішнього освітлення повинні утримуватися у доброму технічному стані.

10.1.9. Демонтаж та вивіз пошкоджених опор (ліхтарів) та усунення можливих пошкоджень мереж, що можуть призвести до травмування мешканців, проводиться балансоутримувачем негайно.

Роботи з усунення пошкоджень мереж зовнішнього освітлення проводяться з огородженням місць проведення робіт.

10.1.10. Зовнішнє архітектурне освітлення повинно забезпечувати у вечірній час добру видимість і виразність найбільш важливих об’єктів і підвищувати комфортність світлового середовища території.

Установки архітектурного освітлення не повинні осліплювати водіїв транспорту і пішоходів.

10.1.11. Балансоутримувач забезпечує своєчасне фарбування опор та кронштейнів кріплення світильників, перевірки розташування та розфазування світильників, профілактику телемеханічних пристроїв та шаф управління мережами зовнішнього освітлення.

10.1.12. Для забезпечення безаварійної роботи освітлювального обладнання щомісячно проводяться профілактичні огляди мереж.

Усунення можливих пошкоджень мереж зовнішнього освітлення, що не загрожує безпеці мешканців, проводиться протягом трьох діб.

10.2.13. Власники об’єктів нерухомості, споруд, малих архітектурних форм повинні забезпечити освітлення об’єктів по їх периметру згідно норм освітлення за власний рахунок.

11. Правила утримання тварин >>>

Зробимо Коблеве краще!

Оставить комментарий

Вам нужно войти sein, чтобы оставить комментарий.