15. Відповідальність за порушення Правил благоустрою

15.1. Порушення Правил благоустрою території Коблівської сільської ради, а також недотримання цих Правил щодо забезпечення чистоти та громадського порядку у селах тягне за собою адміністративну відповідальність згідно з чинним законодавством.

15.2. Кошти,  які стягуються з порушників цих Правил,   зараховуються до місцевого бюджету.

15.3. Керівникам підприємств, організацій, установ, учбових закладів та громадських організацій необхідно систематично проводити роз’яснювальну роботу в своїх колективах   з питань  дотримання  Правил  утримання  території.

В місцевих ЗМІ, рекламоносіях,  на станціях залізничного і автобусного  сполучення,  в магазинах,  парках та інших  місцях скупчення людей  періодично повідомляти    вимоги  Правил та необхідність  їх дотримання.

15.4. Кодексом України про адміністративні правопорушення встановлена така відповідальність за порушення вимог законодавства в сфері благоустрою.

Стаття 42. Порушення санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм.

Порушення санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм — тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-340 грн.) і на посадових осіб — від 6 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (102-425 грн.).

Стаття 82. Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення.

Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення — тягне за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 — 1360 грн.) і на посадових осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 – 1700 грн.)

Стаття 82-3. Приховування, перекручення або відмова від надання повної та достовірної інформації за запитами посадових осіб і зверненнями громадян та їх об’єднань щодо безпеки утворення відходів та поводження з ними.

Приховування, перекручення або відмова від надання повної та достовірної інформації за запитами посадових осіб і зверненнями громадян та їх об’єднань щодо безпеки утворення відходів та поводження з ними, в тому числі про їх аварійні скиди та відповідні наслідки, — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-85 грн.).

Стаття 82-4. Змішування чи захоронення відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія, без спеціального дозволу.

Змішування чи захоронення відходів, для утилізації яких в Україні існує відповідна технологія, без спеціального дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у галузі охорони навколишнього природного середовища — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 2 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34-85 грн.).

Стаття 82-5. Порушення правил передачі відходів.

Передача відходів з порушенням установлених правил на зберігання, оброблення або видалення підприємствам чи організаціям, що не мають відповідного дозволу на проведення цих операцій, — тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-51 грн.) і на посадових осіб — від 2 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34-85 грн.).

Стаття 82-6. Порушення встановлених правил і режиму експлуатації установок і виробництв з оброблення та утилізації відходів.

Порушення встановлених правил і режиму експлуатації установок і виробництв з оброблення та утилізації відходів, а також полігонів для зберігання чи захоронення промислових, побутових та інших відходів (сміттєзвалищ, тощо) — тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 2 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34-85 грн.).

Стаття 150. Порушення правил користування жилими будинками і жилими приміщеннями.

Порушення правил користування жилими приміщеннями, санітарного утримання місць загального користування, сходових кліток, ліфтів, під’їздів, придомових територій, порушення правил експлуатації жилих будинків, жилих приміщень та інженерного обладнання, безгосподарне їх утримання, а також самовільне переобладнання та перепланування жилих будинків і жилих приміщень, використання їх не за призначенням, псування жилих будинків, жилих приміщень, їх обладнання та об’єктів благоустрою — тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на громадян від 1 до З неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-51 грн.) і попередження або накладення штрафу на посадових осіб — від 3 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51-119 грн.).

Стаття 152. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів.

Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 — 1360 грн.) і на посадових осіб, громадян -суб’єктів підприємницької діяльності — від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 — 1700 грн.).

ПЕРЕЛІК

порушень,  за які настає  відповідальність  згідно зі статтею  152 Кодексу України  про адміністративні  правопорушення.

 

п/п

Найменування   порушень

 
 

1

2

 

1.

Самовільне виконання земляних робіт або підготовчих робіт:

 

1.1

При будівництві нових об’єктів

 

1.2

При розширенні діючих підприємств

 

1.3

При реконструкції     об’єктів

 

1.4

При реставрації об’єктів

 

1.5

При капітальному ремонті об’єктів

 

1.6

При переобладнанні об’єктів

 

1.7

При поточному ремонті об’єктів

 

1.8

При ремонті аварійних елементів будинків

 

1.9

При знесенні будівель або споруд

 

1.10

При ліквідації аварій на інженерних мережах

 

2.

Несвоєчасне закриття або продовження погоджень на проведення робіт

 

3.

 

Самовільне розміщення або розміщення в не відведених   для   цього     місцях   побутових вагончиків, контейнерів, ємкостей, інвентарю, пристроїв, механізмів, транспортних засобів та їх     елементів, будівельних     матеріалів   і     конструкцій

 

4.

Пошкодження   технічного   стану     інженерно-технічних комунікацій

 

5.

Несвоєчасне вивезення матеріалів, будівельних відходів та сміття від розбирання будівель та споруд

 

6.

Залишення без догляду об’єктів незавершеного будівництва, реконструкції, ремонту

 

7.

Несвоєчасне виконання робіт з відновлення благоустрою після земляних робіт

 

8.

Проведення   ремонтних   робіт     на   фасадах будинків без застосування захисної сітки

 

9.

Самовільне перекриття   проїзної     частини вулиці без         погодження з ДАІ

 

10.

Порушення  утримання     об’єктів     міської   інфраструктури:

 

10.1

Будівель, внаслідок     фізичних     факторів впливу на їх конструкції

 

10.1.1

Несучих конструкцій будівель та споруд

 

10.1.2

Окремих конструктивних елементів будинків, споруд та інженерних мереж (даху, водостічних труб, парапетів, дверей, вікон, вітрин, цоколів, східців, поручнів,       балконів,       лоджій,     водоприймальних пристроїв, лотків, колодязів)

 

11.

Залишення без нагляду будівель і споруд, які не експлуатуються

 

11.1

Мостів, шляхопроводів,     транспортних розв’язок, залізничних переїздів,   підпірних стін, сходів   та інших інженерних   споруд

 

11.2

Рекламоносіїв, засобів інформації і художньо-декоративного   оформлення. Елементів зовнішнього і габаритного             освітлення, електроопор,     таксофонів, майданчиків відпочинку     та   їх     обладнання,     басейнів, фонтанів, павільйонів місць очікувань міського пасажирського   транспорту,   контейнерів, урн, написів   про     належність   об’єктів,   вивісок, будинкових та шляхових знаків, світлофорів, паспортів на об’єкти будівництва та ремонту

 

11.3

Огорож   (або     відсутність   їх   на   будівельних об’єктах),     парканів, галерей, перил

 

11.4

Покриття   тротуарів,   доріг,     площ   та   їх конструктивних    елементів,   прибудинкових   територій

 

11.5

Пам’ятників, скульптур, бюстів, меморіальних дошок, пам’ятних знаків, місць масових поховань, братських могил

 

11.6

Прибудинкових зелених зон, газонів, клумб, квітників,   скверів,   зелених     розподілювачів, паркових меблів, стоянки машин на газонах

 

12.

Утримання територій вважати за порушення правил благоустрою:

 

12.1

 

Захаращення     та       несвоєчасне     прибирання території від побутового, будівельного сміття, піску, деревини, опалого листя, гілля, нанесення транспортними     засобами   на   дорогу     ґрунту, піску чи інших залишків будматеріалів, мийки       автотранспорту у не відведених місцях

 

12.2

Відсутність, несвоєчасне очищення або вивезення вмісту урн,   контейнерів     (або     їх   відсутність), сміттєзбірників,     використаних     матеріалів,   конструкцій   та     залишеного   ґрунту,   піску, розчину бетону,   сумішей

 

12.3

Несвоєчасне прибирання дорожнього покриття, залізничних     колій     (у     межах   відведених територій), паркових зон та зон відпочинку, пляжів, берегової смуги водоймищ

 

12.4

 

Організація   звалищ     побутових,   будівельних матеріалів і конструкцій, снігу,   піску, розчинів, землі тощо у не відведених для цього місцях

 

12.5

Несвоєчасна ліквідація несанкціонованих звалищ

 

12.6

 

Захоронення в землю або виливання на землю використаних матеріалів, відходів виробництва, побутового   і     будівельного   сміття,   розчинів, сумішей, бетону та різних екологічно-отруйних речовин, сполук

 

12.7

Накопичення на     дорозі   розчинів,   сумішей, ґрунту, різних матеріалів, побутового сміття та різних відходів виробництва

 

12.8

 

Спалювання   листя,     трави,   бур’яну, гілля, деревини,   відходів   виробництва,   побутового сміття

 

12.9

 

Несвоєчасне   усунення   порослі   з     будівель, споруд, конструкцій, лунок, дерев

 

12.10

 

Несвоєчасне   знищення     бур’янів   та   об’єктів     рослинного   карантину,   косіння     газонів   на прилеглих   та     закріплених територіях

 

12.11

 

Несвоєчасне зрізання та вивезення сухих гілок, дерев, викорчовування пнів та їх вивезення

 

12.12

Несвоєчасне усунення розриттів

 

12.13

Відсутність санітарного паспорта

 

12.14

 

Відсутність договору на використання питної води   для   поливу     зелених   насаджень   і присадибних ділянок

 

12.15

Відсутність договору на вивіз сміття

 

12.16

Відсутність сплати на вивіз сміття

 

13.

 

Порушення у розміщенні малих   архітектурних форм,     рекламоносіїв,   елементів     зовнішнього благоустрою:

 

13.1

Самовільне виконання робіт

 

13.2

 

Розриття при встановленні павільйонів, кіосків, лотків, гаражів, торговельних   майданчиків, рекламоносіїв     (конструктивних     елементів), навісів тощо

 

13.3

 

Встановлення   павільйонів,   кіосків,   лотків,     гаражів, торговельних   майданчиків, рекламоносіїв   (конструктивних     елементів), навісів     тощо

 

13.4

 

Розміщення торговельних   лотків,     столиків, мольбертів, візків, автомобілів

 

13.5

 

Встановлення торшерів, декоративних стінок, огорож, лав, ваз, тощо

 

14.

Порушення у розміщенні об’єктів зовнішньої реклами:

 

14.1

 

Самовільне   встановлення   будь-яких     стендів, плакатів,     панно,     екранів,   тумб,     вивісок, покажчиків, транспорантів,     тролів,   зонтів, повітряних куль, тощо розміром   до 3 м2.

 

14.2

Розклеювання оголошень у     не відведених для цього місцях

 

14.3

 

Самовільне встановлення (монтаж) рекламо носіїв (конструктивів).

 

14.4

 

Здійснення   заходів   щодо     озеленення і утримання зелених         насаджень     не уповноваженими (що діють без відповідного дозволу) фізичними та юридичними особами

 16.  Контроль за виконанням  Правил благоустрою>>>