2. Обов’язки суб’єктів господарювання та громадян у благоустрої сіл

 Відповідальні посадові особи та громадяни зобов’язані:

2.1. Благоустрій вулиць, площ, скверів та інших територій здійснювати лише на основі проектів, які передбачають весь комплекс робіт, що впливає на художню виразність, не обмежує і не перешкоджає прибиранню територій.

2.2. Будівництво і встановлення кіосків, павільйонів, лотків, огорож, парканів, палаток різного призначення та інше проводити на підставі розроблених проектів, декларації або повідомлення та погодження, виданого виконавчими органами сільської ради в установленому порядку.

2.3. Забезпечувати технічну справність і безпечність шляхів, тротуарів та інших видів твердих покриттів, тимчасових споруд, а також малих форм архітектури, в тому числі торгово-побутових кіосків, павільйонів на зупинках автотранспорту, шляхових знаків, декоративних ваз, скульптур, обладнання дитячих ігрових та спортивних площадок, розміщених на територіях домоволодінь, в парках, скверах та вуличних територіях. Малі архітектурні форми повинні утримуватись в належному  стані, фарбуватися не рідше одного разу на рік.

 2.4. В зеленому будівництві планомірно підвищувати декоративні якості міських парків, скверів, лісопарків, озеленювальних насаджень, доводячи їх до рівня садово-паркового мистецтва шляхом ландшафтної реконструкції. Проводити своєчасний знос аварійних та фаутних зелених насаджень  та дерев, уражених омелою.

2.5. За можливості уникати асфальтобетонних покрить в парках, скверах і застосовувати покриття з місцевого природного матеріалу та ущільненого ґрунту.

2.6. Постійно зберігати архітектуру фасадів будинків та їх оздоблення, не допускати фарбування стін,  облицьованих гранітом та іншими природними матеріалами.

2.7. Утримувати фасади будинків, споруд та огорож в належному технічному стані.

2.8. Перевозити всі види вантажів (особливо рідких і сипучих) тільки на обладнаних або пристосованих для цього автомашинах і причепах, не допускати забруднення територій населених пунктів.

2.9. Утримувати кришки колодязів підземних комунікацій у справному стані та на рівні дорожнього покриття.

2.10. Забезпечувати в районах зелених насаджень охоронну зону повітряних електричних ліній та підземних теплових, водопровідних і каналізаційних мереж.

2.11. Облаштовувати газони та квітники, постійно косити газони на території прибирання.

2.12. При проведенні будівельних робіт встановлювати огорожу місця виконання робіт та утримувати її в належному технічному і санітарному стані, встановити інформаційні щити із зазначенням організації —  виконавця, відповідального за проведення робіт, строку їх закінчення, номер телефону, за яким можливо одержати додаткову інформацію.

2.13. Не допускати самовільного прокладання телефонних ліній та ліній кабельного телебачення, інтернету без дозволу відповідних органів сільської ради.

2.14. Утримувати в належному  стані номерні знаки житлових будинків, таблички та вивіски на службових, виробничих та інших будівлях.

2.15. При торгівлі напоями на розлив забезпечувати відведення стічних вод до каналізаційної мережі, а при її відсутності в спеціальні резервуари.

2.16. Підтримувати санітарний стан вулиць, площ, парків, прибудинкових територій, місць масового відпочинку та інших територій, будівель на рівні встановлених правил, вимог, приділяючи особливу увагу санітарно-побутовим спорудам.

 Порядок  утримання і прибирання вуличних,  дворових  територій,  парків,  скверів >>>