3. Порядок утримання і прибирання вуличних, дворових територій, парків, скверів

3.1. Прибирання проїзної частини вулиць, тротуарів,  зупинок громадського транспорту, прибережних зон здійснюється спеціалізованими комунальними підприємствами.

3.2. Суб’єкти господарювання — підприємства, організації, установи, заклади прибирають прилеглу та закріплену територію.       В разі зміни суб’єкта господарювання, закріплена за ними територія залишається за новим суб’єктом господарювання (власником).

3.3. При наявності розриву між будівлями або земельними ділянками, якщо межа між ними не визначена, межею є середина розриву.

3.4. Прибирання відведеної та прийнятою будівельниками під забудову території, а також території навколо будівельних майданчиків по периметру на відстані 15 м виконується будівельними організаціями до здачі об’єкта в експлуатацію.

3.5. Прибирання на ділянках навколо вуличних кіосків, ринків, павільйонів, лотків, майстерень з ремонту годинників та взуття, трансформаторних підстанцій, теплопунктів, бойлерних та пересувних об’єктів торгівлі в радіусі 15м здійснюють власники цих об’єктів.

3.6. Власники земельних ділянок, орендарі, будівлі та ділянки яких розміщені на вулицях, що не мають забудови з протилежної сторони, прибирають весь масив проїзної території, обох тротуарів і спусків до води.

3.7. Прибирання платних стоянок автотранспорту та площадок, відведених під стоянку таксі, території автокооперативів і прилеглих до них територій здійснюється їх власниками.

3.8.   Прибирання  територій   в   районах  приватної  забудови  здійснюється їх власниками в межах домоволодінь до проїжджої частини вулиці.

 3.9. Прибирання територій та вивіз сміття здійснюється щоденно з 7.00 до 22.00. Роботи з прибирання магістральних вулиць та прилеглих до них тротуарів повинні виконуватися переважно в нічний час і закінчуватися літом до 7-ої години, взимку до 8-ої години.

3.10. Спеціалізовані   комунальні   підприємства   встановлюють  урни  на тротуарах, площах, зупинках громадського транспорту, в парках, скверах та інших громадських місцях.

Урни встановлюються відповідно до Наказу МОЗ України № 145 від 17.03.2011 року «Державні санітарні норми та правила утримання територій населених місць» (через 10-40 метрів в багатолюдних та 50-100 метрів в малолюдних місцях). Рекомендовано вставляти урни на території Коблівської сільської ради через 40 м, в зонах відпочинку – через 20 м.

Суб’єкти господарювання інших форм власності зобов’язані
встановлювати урни біля входу і виходу з адміністративних, побутових, навчальних, торгових приміщень, біля торгових палаток, кіосків,  павільйонів та інших  споруд.

Типи урн визначаються виконавчим комітетом Коблівської сільської ради і пропонуються на вибір вищезазначеним суб’єктам господарювання.

Урни повинні утримуватися в належному естетичному, технічному стані та   щоденно звільнятися  від  сміття.

        Металеві контейнери для сміття та вторинних матеріалів фарбуються не менше двох разів на рік – навесні і восени. Урни фарбуються не менше одного разу на рік.

3.11. Керівники  підприємств,  організацій,  установ  і  закладів  усіх форм власності щочетверга зобов’язані   організовувати  роботи з упорядкування закріплених і прилеглих територій.

3.12. Відповідальні посадові особи суб’єктів господарювання зобов’язані щорічно за два місяці до кінця календарного року укладати договори  на  наступний рік з спеціалізованими організаціями  на  вивіз та знешкодження  відходів та сміття.

Благоустрій  територій житлової, виробничої та громадської забудови >>>