6. Забезпечення санітарного стану

6.1. Загальні положення забезпечення санітарного стану

 Відповідальність за утримання в належному санітарному стані  покладається:

6.1.1. Прибудинкових територій відомчого житлового фонду — на керівників підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності і відомчої належності.

6.1.2. Прибудинкових територій житлових будинків комунальної власності — на керівників виробничих житлових ремонтно-експлуатаційних підприємств.

6.1.3. Прибудинкових територій будинків, що належать житлово-будівельним кооперативам і об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків — на керівників кооперативів і об’єднань.

6.1.4. Прибудинкових територій будинків та споруд, що належать громадянам на правах приватної власності або знаходяться у користуванні — відповідно на власників будинків і користувачів.

6.1.5. Територій, що закріплені за спортивними спорудами, об’єктами соціальної, культурно-побутової сфери, закладами освіти та медицини  — відповідно на власників (користувачів) об’єктів.

6.1.6. Прилеглих територій до автозаправних станцій (по периметру 50 метрів) —  на власників відповідних автозаправних станцій.

6.1.7. Зупинок міського громадського транспорту, в тому числі кінцевих зупинок маршрутних таксі — на керівників підприємств, організацій, установ та фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, за якими закріплені зупинки.

6.1.8. Території організованої парковки та стоянки автотранспорту – на керівників підприємств, організацій і установ, уповноважених органами місцевого самоврядування здійснювати збір коштів запарковку.

6.1.9. Територій стадіонів, парків, скверів, зелених зон, пляжів, об’єктів соціальної, культурно-побутової сфери усіх форм власності — на керівників підприємств, у віданні яких вони знаходяться або закріплені рішенням виконавчого комітету  сільської ради.

6.1.10. Територій, що прилягають до магазинів, кіосків, павільйонів, торгових точок та підприємств побуту, закріплених в установленому порядку за ними територій — на керівників підприємств торгівлі, закладів ресторанного господарства, побутового обслуговування незалежно від форми власності.

Зазначені  підприємства,  крім  прибирання території, зобов’язані забезпечити встановлення урн біля своїх підприємств, чистоту вікон та вітрин.

6.1.11. Території ринків, торговельних зон і прилеглих до них територій та закріплених за ними в установленому порядку територій, літніх майданчиків закладів торгівлі і ресторанного господарства — на керівників ринків, закладів торгівлі і ресторанного господарства, відповідальних осіб, які отримали дозвіл наоблаштування торговельної зони в установленому порядку. Ці підприємства, крім прибирання території, зобов’язані забезпечити встановлення урн, біотуалетів на своїх територіях і забезпечити їх обслуговування, своєчасне вивезення сміття.

Усі власники ринків, підприємств торгівлі, ресторанного господарства та побуту зобов’язані проводити благоустрій прилеглої території, облаштовувати газони та квітники. Робота ринків не повинна погіршувати санітарний стан місця його знаходження, негативно впливати на умови проживання мешканців прилеглихбудинків та створювати перешкоди для руху транспорту і пішоходів.

Встановлення об’єктів дрібно — роздрібної торговельної мережі юридичними та фізичними особами на вулицях проводиться на підставі погодження виданого виконавчим комітетом сільської ради в установленому порядку. Торгівля у невизначених місцях забороняється.

Забороняється надавати погодження на торгівлю на зелених зонах.

При торгівлі напоями на розлив, стічні води повинні відводитись до каналізаційної мережі, а при її відсутності — в спеціальні резервуари. Звільнена тара підлягає щоденному вивезенню.

6.1.12. Зливової каналізації, оглядових і зливоприймальних колодязів, своєчасний ремонт люків, водостоків, зливоприймальних решіток, прибирання і очищення лотків, канав, труб, дренажів, що призначаються для відводу поверхневих і ґрунтових вод із вулиць і шляхів, очищення і негайний вивіз відходів із зливоприймальних колодязів, тощо — на керівників підприємств, на балансі яких вони знаходяться або які отримали погодження Коблівської сільської ради на їх обслуговування.

6.1.13. Територій кладовищ — на керівників підприємств, на балансі яких вони знаходяться або за якими вонизакріплені рішенням виконавчого комітету сільської ради.

6.1.14. Ділянок, підготовлених під забудову і тих, що звільнились після зносу — на користувачів земельних ділянок.

6.1.16. Територій, відведених під забудову, — на керівників підприємств та організацій, яким відведеніці земельні ділянки рішенням сільської ради ради.

6.1.17. Територій, що прилягають до трансформаторних і розподільних підстанцій, а також біля опор і в межах охорони ЛЕП — на керівників підприємств, на балансі яких вони знаходяться.

6.1.18. Територій, що прилягають до котелень і теплових пунктів – на керівників підприємств, на балансі яких вони знаходяться.

6.1.19. Туалетів, що перебувають у комунальній власності, а також у власності юридичних і фізичних осіб — на керівниківпідприємств, фізичних осіб, на обслуговуванні або у власності яких вони знаходяться.

6.1.20. Площадок, на яких розміщені контейнери, сміттєзбірники і прилеглі до них території — на керівників виробничихжитлових ремонтно-експлуатаційних управлінь,   підприємств усіх форм власності,ОСББ,   кооперативів, об’єднань. За належний технічний стан сміттєзбірників (контейнерів) несе відповідальність їх власник.   

 

6.2  Очистка   домоволодінь 

6.2.1. Відходи та сміття вивозяться спеціалізованими підприємствами з усіх домоволодінь на підставі укладених договорів, а також самостійно підприємствами спеціально обладнаним транспортом.

6.2.2 Суб’єкти господарювання та громадяни, які мають будинки на правах приватної власності зобов’язані щорічно, за два місяця до кінця календарного року, укладати договори на вивезення, приймання та знешкодження побутових відходів на наступний рік.

6.2.3. Місця (майданчики) для розміщення у дворах контейнерів для збору твердих побутових відходів, узгоджуються з санепідемстанцією, асфальтуються та освітлюються. До місця (майданчика)  забезпечується вільний проїзд.

6.2.4. Місця зупинок спецавтотранспорту для збору побутових відходів визначаються власниками будинків спільно з санепідемстанцією та спеціалізованим підприємством.

Графіки руху спецавтотранспорту для збору побутових відходів розробляються спеціалізованим підприємством та погоджуються з санітарно-епідеміологічною станцією, власниками будинків,  вуличними комітетами.

6.2.5. Прибирання майданчиків, на яких розташовані сміттєзбірники і прилеглі до них території, місця збору побутового сміття у спецтранспорт та їх знезараження здійснюють житлово-експлуатаційні підприємства, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків та інші суб’єкти господарювання.

В районах   приватної   забудови   місця   збору   побутового   сміття   у спецтранспорт прибирає водій спецтранспорту.

За належний технічний стан сміттєзбірників (контейнерів) несе відповідальність їх власник.Керівники підприємств забезпечують безпечне транспортування відходів територією села, організують негайне прибирання розсипаних відходів при їх перевезенні. Повноваження щодо адміністративного впливу до осіб, які допускають  забруднення  доріг,  покладаються  на  відділення  ДАІ з обслуговування адміністративної території Коблівської сільської ради та відділення МВС України.

6.2.6. Вивіз рідких нечистот із вигрібних туалетів домоволодінь, незалежно від їх форм власності та відомчої належності, здійснюється спеціалізованим транспортом.

6.2.7. Домовласники забезпечують вільний під’їзд до вигрібних ям і туалетів та освітлення цих територій в темний час доби.

6.2.8. Вибирання твердих осадків із каналізаційних колодязів, вигрібних туалетів та ям проводиться безпосередньо на транспортний засіб для негайного їх вивезення.

6.2.9. Дворові та громадські вбиральні повинні утримуватися їх власниками в постійній чистоті,  справності та дезінфікуватись. Дворові та громадські туалети повинні своєчасно очищатися та утримуватися  в належному санітарному стані  (в період з  15  березня до 1 жовтня необхідно проводити  не менше  1 разу  на тиждень  їх дезінфекційну обробку,  один  раз на місяць —  дезінсекцію).

6.2.10. При виконанні в будинках ремонтних робіт будівельне сміття вивозиться власниками будинків (квартир) та організаціями, які   проводять ремонт.

6.2.11. Відповідальні посадові особи житлово-експлуатаційних організацій  усіх форм власності та відомства, що мають на балансі житловий фонд,  зобов’язані:

 утримувати підвали,  горища,   інші підсобні приміщення закритими  або обладнати  їх сітками для попередження проникнення в них тварин та гризунів;

— забезпечувати прибирання підвалів від сміття,  сторонніх предметів,  а також своєчасну санітарну обробку їх після аварійних ситуацій на внутрішньо-будинкових  мережах.

Комплексне утримання території >>>