7. Комплексне утримання території

7.1. Загальні положення щодо утримання доріг, шляхопроводів, тротуарів, зелених смуг та територій житлової забудови

Ремонт і утримання дорожніх об’єктів повинні виконуватися відповідно до вимог «Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року № 198, а також до технічних правил ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування і технічних правил ремонту та утримання міських вулиць і доріг.

7.1.1. Експлуатаційне утримання – комплекс заходів щодо технічного нагляду та утримання міських вулиць та доріг.

7.1.2. Види робіт з експлуатаційного утримання, терміни їх виконання, склад і обсяги для кожної вулиці, дороги та окремої дорожної споруди встановлюють на підставі результатів обстежень і оцінки їхнього фактичного стану, інженерних вишукувань, випробувань, які зафіксовані у відомостях дефектів та інших документах.

7.1.3. Роботи з експлуатаційного утримання вулиць, доріг і дорожніх споруд включають технічний нагляд за ними для своєчасного виявлення та усунення дефектів, забезпечення роботи елементів вулиць і споруд в різні періоди року, утримання їх в експлуатаційному стані згідно з ДСТУ-3587, зимове утримання згідно з ПГ.1-218-118, інженерно-технічні та аварійні роботи.

7.1.4. Якість дорожнього покриття повинна відповідати вимогам Державних будівельних норм (ДБН В.2.3-4-2000 «Автомобільні дороги», ДБН В.2.3-5-2001 «Вулиці та дороги населених пунктів»).

7.2. Літнє утримання доріг,  шляхопроводів, тротуарів, зелених смуг  та  територій житлової забудови

7.2.1. Режим (періодичність) літнього прибирання міських вулиць та доріг устанавлюється, виходячи з норм гранично допустимої засміченості покриття.

7.2.2. Основною операцією під час літнього утримання є підмітання з подальшим вивозом сміття.

7.2.3. Миття магістральних вулиць слід проводити вночі з 20 години до 6 години, а вдень – виконувати тільки миття лотків проїзної частини, інші вулиці – миття може виконуватись, як вдень, так і вночі.

7.2.4. Миття внутрішньоквартальних проїздів і тротуарів виконується тільки вдень з 7 години  до 21 години.

7.2.5. Підмітання дорожнього покриття слід здійснювати  від 7 до 21 години, причому після висихання покриття, зволоження якого могло статися внаслідок дощу або миття.

7.2.6. На вулицях та дорогах місцевого значення миття покриття може проводитися як вдень, так і вночі.

7.2.7. Під час миття витрати води для проїзної частини вулиць та доріг становлять 0,9-1,5 л/кв.м.

Під час миття лотка проїзної частини забороняється викидання водним струменем забруднень на тротуар або зелені насадження.

7.2.8. Забороняється мити дорожнє покриття, якщо температура повітря становить 0°С і нижче.

7.2.9. Механізоване прибирання залишків технологічних матеріалів, які застосовуються для боротьби із зимовою слизькістю доріг, та ґрунтових наносів проводиться автогрейдером, навантажувачем і підмитально-прибиральною або поливально-мийною машиною.

Зливостоки очищають навесні після звільнення від талих вод та після прибирання з лотків технологічних матеріалів. Повторюють цю операцію до початку зимового сезону за потребою.

Скидання змету в зливоприймачі забороняється.

У період листопаду, з метою запобігання засміченості зливостоків, слід обмежувати прибирання покриттів із використанням поливально-мийних машин.

 

7.3. Зимове утримання доріг,  шляхопроводів, тротуарів, зелених смуг  та територій житлової забудови

7.3.1. Зимове прибирання суб’єктами у сфері благоустрою відповідних територій повинне забезпечувати нормальний рух пішоходів та транспорту і включає в себе виконання робіт, що поділяються на три групи: снігоочищення, видалення снігу та сколу, ліквідація ожеледі та боротьба зі слизькістю.

1) підмітання та зсув снігу. Роботи з прибирання снігу та льоду суб’єкти у сфері благоустрою зобов’язані розпочинати з настанням снігопаду. Від снігу та льоду, в першу чергу, очищають тротуари, дороги до під’їздів житлових будинків, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, люки водопровідних і каналізаційних колодязів. Дозволяється свіжий сніг укладати у вали на вулицях і площах, за винятком території місць для зупинки маршрутних транспортних засобів, для подальшого вивезення;

2) видалення снігу та снігово-льодяних утворень. Забороняється сколювати лід на тротуарах, вимощених фігурними елементами. При переміщенні снігу з тротуару на проїзну частину вулиці чи дороги для його механізованого видалення снігові вали розміщуються на відстані не більше ніж 1 м від бордюру. Формування снігових валів не допускається на перехрестях, пішохідних доріжках, місцях для зупинки маршрутних транспортних засобів, місцях для паркування, в місцях в’їзду у двори і на внутрішньоквартальній території, а також на територіях зелених насаджень, на решітках зливових колодязів. Зібрані сніг, лід, бруд та сміття повинні щоденно вивозитися на відведені для цього ділянки або сміттєзвалище та ін.

3) під час ожеледиці необхідно посипати тротуари, переходи через вулиці, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, спуски, підйоми речовинами, що виключають ковзання. Боротьба з ожеледицею на проїжджій частині та тротуарах здійснюється шляхом посипання піском або піщано-соляною сумішшю.

7.3.2. Тротуари, доріжки у парках, скверах , сходи, місця для зупинки маршрутних транспортних засобів, розташовані напроти будинків та споруд, а також небезпечні для проїзду автотранспорту і проходу пішоходів місця посипають піщаною сумішшю та іншими, дозволеними для цього матеріалами, житлові ремонтно-експлуатаційні підприємства, підприємства, організації і установи та громадяни, за якими закріплені ці ділянки для утримання, або особи, яким такий обов’язок переданий за договором.

7.3.3. Механізоване посипання піщаною або змішаною сумішшю та обробка іншими, дозволеними для цієї мети, матеріалами проїзної частини, вулиць, площ, мостів, шляхопроводів, перехресть, підйомів проводиться в порядку, визначеному ДСТУ 3587-97 «Безпека дорожнього руху. Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди».

7.3.4. Балансоутримувачі території зобов’язані:

1) мати власний, необхідний для прибирання снігу і льоду, ручний інвентар (лопати металеві або дерев’яні, мітли, льодоруби);

2) мати достатній запас матеріалу для посипання (пісок , мучку,  сіль) для своєчасного проведення протиожеледних заходів;

3) прибирати сніг негайно, з початку снігопаду, для запобігання накату.

Проведення зимових прибиральних робіт з очищення тротуарів, проїзної частини доріг, вулиць і проїздів  під час снігопаду (зсування і підмітання снігу) здійснюється з періодичністю та за технологією, встановленими відповідними галузевими нормами та правилами (п.3.5.12 “Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій”, затверджених наказом Держжитлокомунгогоспу від 17.05.2005 №76).

7.3.5. Підгортання (окучування) снігу повинно здійснюватись циклами технологічних етапів, а вивезення його з головних магістралей повинно бути завершене не пізніше двох діб після закінчення снігопаду. Вивозити сніг необхідно на місця, визначені виконавчим комітетом сільської ради.

7.3.6. Період зимового прибирання встановлюється з 15 жовтня по 15 квітня. У випадку різкої зміни погодних умов , терміни початку і закінчення зимового прибирання можуть корегуватися  виконкомом сільської ради.

7.3.7. Підготовка снігоприбиральної техніки до роботи в зимовий період здійснюється балансоутримувачами техніки в термін до 1 листопада поточного року. Організації, що відповідають за прибирання місцевих територій, у термін до 1 листопада повинні забезпечити завезення, заготівлю і складування необхідної кількості протиожеледних матеріалів.

7.3.8. При прибиранні доріг і пішохідних доріжок у скверах, парках і інших зелених  зонах допускається тимчасове складування снігу, що не містить хімічних реагентів, на заздалегідь підготовлені для цих цілей майданчики, за умови збереження зелених насаджень і забезпечення відтоку талих вод. 

Малі архітектурні форми, а також простір перед ними і по обидва боки підходи до них повинні бути очищені від снігу і ожеледі.

7.3.9. Технологія і режими провадження робіт на проїзній частині вулиць, тротуарів і дворових територіях повинні забезпечувати безперешкодний рух транспорту і пішоходів незалежно від погодних умов.

7.3.10. Обробка проїзної частини місцевих доріг, у середині дворових асфальтових покрить, зупинок пасажирського транспорту протиожеледними матеріалами повинна починатися відразу з початком снігопаду.

7.3.11. Усі машини, що знаходяться у цілодобовому чергуванні для боротьби з ожеледицею та сніговими заметами починають свою роботу за вказівкою відповідального чергового підприємства із записом маршруту до дорожнього листа і журналу посипань.

7.3.12. До першочергових операцій зимового прибирання вулиць і магістралей відносяться:

1) загрібання і підмітання снігу;

2) обробка проїзної частини доріг протиожеледними матеріалами;

3) формування сніжного валу для наступного вивозу.

7.3.13.  До операцій другої черги відносяться:

  1) видалення снігу (вивіз);

  2) сколювання льоду і видалення сніжно-крижаних утворень.

7.3.14. Механізоване очищення проїзної частини повинно починатися при висоті пухкого снігу на дорожній полотнині 2,5 – 3 см, що відповідає    5 см свіжого не ущільненого снігу.

7.3.15. У першу чергу очищаються й обробляються найбільш небезпечні і основні ділянки для руху транспорту – круті спуски і підйоми, мости, естакади, перехрестя вулиць, зупинки громадського транспорту і т.д.

7.3.16. Вивіз снігу здійснюється, в першу чергу, від зупинок громадського транспорту,  пішохідних переходів, мостів, шляхопроводів, місць масового відвідування. Остаточне вивезення снігу здійснюється із закінченням першочергового вивозу.

7.3.17. Вивіз снігу з вулиць повинен здійснюватися на спеціальні майданчики, підготовлені і погоджені заздалегідь. Місця тимчасового складування снігу після сніготанення повинні бути очищені й упорядковані.

7.3.18. При утворенні льоду на дорогах і тротуарах у зимовий період у результаті протікання мереж відповідальність за очищення від льоду несуть підприємства, установи, організації, на балансі яких знаходяться комунікаційні мережі.

7.3.19. Тротуари, дворові території і проїзди повинні бути очищені від снігу і ожеледі до асфальту. При виникненні ожеледі здійснюється обробка піском або піщано-солевою сумішшю.

7.3.20. Сніг, зібраний із дворових територій і внутрішньо квартальних проїздів, дозволяється складувати на території дворів у місцях не перешкоджаючих вільному проїздові транспорту і рухові пішоходів. Не допускається ушкодження зелених насаджень при складуванні снігу. Складування снігу на внутрібудинкових територіях повинно передбачати відведення талих вод.

  7.3.21. Очищення дахів від снігу та льодових бурульок проводиться своєчасно з дотриманням застережних заходів щодо безпеки руху пішоходів, не допускаючи пошкодження покрівель будинків і споруд, зелених насаджень, електромереж, рекламних конструкцій тощо. Необхідно огороджувати небезпечні місця на тротуарах, переходах, виставляти вартових. Сніг та льодові бурульки, скинуті з дахів, необхідно окучувати і протягом доби вивозити.

7.3.22.  Забороняється:

1) переміщати на проїзну частину магістралей, вулиць сніг, зібраний з пішохідних доріжок внутриквартальних проїздів, дворових територій, територій підприємств, організацій, будівельних майданчиків, тимчасових об’єктів обслуговування населення;

2) перекидати і збирати забруднений і засолений сніг, а також відкол льоду на газони, квітники й інші зелені насадження.

 

7.4. Утримання прибудинкових територій

7.4.1. Згідно із статтями 23-26 ЗУ «Про благоустрій населених пунктів» до об’єктів благоустрою території житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, на яких розміщені об’єкти житлової забудови, громадські будівлі та споруди, інші об’єкти загального користування.

Благоустрій території житлової та громадської забудови здійснюється з урахуванням вимог використання цієї території відповідно до затвердженої містобудівної документації, регіональних і місцевих правил забудови, правил благоустрою території населеного пункту, а також установлених державних стандартів, норм і правил.

7.4.2. Підприємства, установи, організації забезпечують благоустрій земельних ділянок, наданих їм на праві власності чи праві користування.

7.4.3. Органи місцевого самоврядування можуть передавати об’єкти благоустрою на баланс підприємствам, установам, організаціям відповідно.

Балансоутримувач об’єкта благоустрою з метою належного його утримання та здійснення своєчасного ремонту може залучати для цього на умовах договору інші підприємства, установи, організації.

Підприємства, установи, організації, які розміщуються на території об’єкта благоустрою, можуть утримувати закріплену за ними територію та брати пайову участь в утриманні цього об’єкта.

Межі та режим використання закріпленої за підприємствами, установами, організаціями території визначають відповідні органи державної влади та органи місцевого самоврядування залежно від підпорядкування об’єкта благоустрою.

7.4.4. Посадові особи підприємств, установ, організацій несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров’ю громадян, на власних та закріплених за підприємствами, установами, організаціями територіях відповідно до закону.

7.4.5. Утримання та благоустрій прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку, належних до нього будівель, споруд проводиться балансоутримувачем цього будинку або підприємством, установою, організацією, з якими балансоутримувачем укладено відповідний договір на утримання та благоустрій прибудинкової території.

7.4.6. Благоустрій присадибної ділянки проводиться її власником або користувачем цієї ділянки.

Власник або користувач присадибної ділянки може на умовах договору  укладеного з органом виконавчої влади чи органом місцевого самоврядування, забезпечувати належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки.

7.4.7. Благоустрій присадибної ділянки, на якій розміщені житлові будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному законодавством, взяті на облік або передані в комунальну власність як безхазяйні, проводиться відповідним органом місцевого самоврядування.

7.4.8. Основне питання при утриманні прибудинкових територій багатоповерхових житлових будинків — це встановлення та закріплення меж прибудинкових територій існуючого житлового фонду. Зокрема, статтями 38-42 Земельного кодексу визначено таке:

До земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об’єктів загального користування.

Використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням будівельних норм, державних стандартів і норм, регіональних та місцевих правил забудови.

Громадянам України за рішенням органів місцевого самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду земельні ділянки для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і гаражного будівництва в межах норм, визначених чинним законодавством.

Житлово-будівельним (житловим) кооперативам та  ОСББ за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування земельні ділянки для житлового і гаражного будівництва передаються безоплатно у власність або надаються в оренду у розмірі, який встановлюється відповідно до затвердженої містобудівної документації. Житлово-будівельні (житлові) кооперативи та ОСББ можуть набувати земельні ділянки у власність за цивільно-правовими угодами.

У разі приватизації громадянами багатоквартирного жилого будинку відповідна земельна ділянка може передаватися безоплатно у власність або надаватись у користування об’єднанню власників.

Порядок використання земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначається співвласниками.

Розміри та конфігурація земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території, визначаються на підставі проектів розподілу території кварталу, мікрорайону та відповідної землевпорядної документації.

7.4.9. Основним в наданні послуг є прибирання прибудинкової території. Прибирання прибудинкової території може включати такі заходи: загальне прибирання прибудинкової території; своєчасне очищення від снігу та льоду тротуарів, доріжок, посипання їх інертними матеріалами та піщано-сольовою сумішшю; збирання вуличного змету; очищення території, зайнятої зеленими насадженнями, відповідно до загальних вимог; очищення малих архітектурних форм від забруднення; скидання з дахів снігу.

Прибирання майданчиків, садів, подвір’я, доріг, тротуарів, дворових і внутрішньоквартальних проїздів територій здійснюється прибиральниками; тротуари допускається прибирати спеціалізованою малогабаритною (самохідною та ручною) прибиральною технікою (підмітально-прибиральною, снігоприбиральною, розкидачами протиожеледних сумішей, газонокосарками та ін.) з робочою шириною захвату до 1,5 м.

Місця, які недоступні для прибиральної техніки, прибираються вручну до початку роботи техніки. Із важкодоступних місць допускається подавати сніг на смугу, що прибирається машинами.

Виконавці послуг зобов’язані забезпечувати вільний під’їзд до люків оглядових колодязів і вузлів керування інженерними мережами, а також до джерел пожежного водопостачання (пожежні гідранти, водойми), розташованих на прибудинковій території.

Матеріали й обладнання на подвір’ях слід складувати на спеціально виділених майданчиках.

Прибирання прибудинкових територій має проводитися в такій послідовності: спочатку прибирати, а у випадку ожеледі і слизькості посипати піском тротуари, пішохідні доріжки, а потім дворові території.

Прибирання, крім снігоочищення, що проводиться під час снігопадів, треба проводити у ранкові або вечірні години.

Літнє прибирання прибудинкових територій: підмітання, миття або поливання вручну чи за допомогою спецмашин повинні виконуватися переважно в ранні ранкові і пізні вечірні години.

Сніг, що скидається з дахів, повинен скидатися на землю і переміщується в прилоткову смугу, а на широких тротуарах формується у вали.

Сніг, що прибирається, повинен зсуватися з тротуарів на проїзну частину в прилоткову смугу, а в подвір’ях — до місць складування.

Зсунутий із внутрішньоквартальних проїздів сніг треба складати в купи і вали, розташовані паралельно до бортового каменю, або складувати вздовж проїзду.

На тротуарах шириною понад 6 м, відділених газонами від проїзної частини вулиць, допускається зсувати сніг на вал на середину тротуару для подальшого прибирання.

Сніг, що збирається в подвір’ях, на внутрішньоквартальних проїздах і з урахуванням місцевих умов на окремих вулицях, допускається складати на газонах і на вільних територіях при забезпеченні зберігання зелених насаджень.

У разі виникнення слизькості оброблення дорожніх покриттів піскосоляною сумішшю має проводитися за нормою 0,2-0,3 кг/м за допомогою розподільників. Рекомендується здійснювати оброблення покриттів піскосоляною сумішшю першочергових територій протягом      1,5 год., а закінчення всіх робіт — 3 год.

З настанням весни повинно бути забезпечено загальне очищення дворових територій після закінчення танення снігу, прибираючи сміття, сніг і лід, що залишилися.

Санітарне прибирання, збирання сміття і вторинних матеріалів здійснюється шляхом:

установлення на обслуговуваній території збиральників для твердих побутових відходів, а в неканалізованих будинках необхідно мати, крім того, збиральники (вигреби) для рідких відходів;

своєчасного прибирання прибудинкової території і систематичного спостереження за її санітарним станом;

вивезення відходів відповідно до графіка прибирання відходів та контроль за його дотриманням;

забезпечення вільного під’їзду і освітлення біля майданчиків під установлення контейнерів і сміттєзбиральників;

утримання у справному стані контейнерів і сміттєзбиральників для відходів (крім контейнерів і бункерів, що числяться на балансі інших організацій) без переповнення і забруднення території;

Контейнери, які є у власності спецавтопідприємств, повинні встановлюватися в межах домоволодінь чистими;

проведення серед населення широкої роз’яснювальної роботи щодо дотримання чистоти.

Фарбування всіх металевих сміттєзбиральників має виконуватися не рідше двох разів на рік — навесні і восени.

Сміттєзбиральники всіх типів повинні встановлюватися на бетонованому або асфальтованому майданчику, як правило, з огородженням із стандартних залізобетонних виробів або інших матеріалів із насадженням навколо майданчика зелених насаджень.

Під’їзди до місць, де встановлені контейнери повинні освітлюватися і мати тверді покриття з урахуванням розвертання машин і випуску стріли підйому контейнеровоза або маніпулятора.

Сміттєзбірники необхідно розміщувати на відстані від вікон та дверей жилих будинків не менше 20 м, але не більш 100 м від вхідних під’їздів.

7.4.10. Спалювання всіх видів відходів на території житлової забудови і в сміттєзбірниках забороняється.

7.4.11.  Озеленення території виконується після її очищення від залишків будівельних матеріалів, сміття, прокладання підземних комунікацій і споруд, доріг, проїздів, тротуарів, обладнання майданчиків і огорож.

Балансоутримувач прибудинкової території повинен забезпечувати належний догляд за зеленими насадженнями. Не слід здійснювати посадку дерев, що засмічують  територію і повітря під час плодоносіння.

 

  7.5. Порядок утримання технічних засобів регулювання дорожнього руху.

7.5.1. Утримання у належному стані дорожніх знаків, дорожньої розмітки, маршрутних покажчиків, світлофорів здійснюють підприємства, визначені виконавчими органами міської ради.

7.5.2.  Використання та утримання вказаних у цьому пункті елементів благоустрою здійснюється згідно з Законом України «Про дорожній рух», Правил дорожнього руху, ДСТУ 2587-94 «Розмітка дорожня»,               ДСТУ 4100-02 «Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування», ДСТУ 2735-95 «Огородження дорожні і напрямні пристрої», ДСТУ 4092-02 «Світлофори дорожні. Загальні технічні вимоги. Правила застосування», інших норм та правил.

7.5.3. Кожний учасник дорожнього руху повинен використовувати елементи дорожніх об’єктів відповідно до їх призначення з дотриманням вимог чинного законодавства.

7.5.4. Вивішувати дорожні знаки, встановлювати інші технічні засоби регулювання дорожнього руху необхідно у відповідності з вимогами Закону України «Про дорожній рух», Правил дорожнього руху, рішень координаційної ради з питань безпеки дорожнього руху виконкому міської ради.

 

7.6. Світлофори

Порядок встановлення світлофорів, їх групи та типи визначаються згідно  вимогами ДСТУ 4092-02 «Світлофори дорожні. Загальні технічні вимоги. Правила застосування», інших норм та правил.

 

7.7. Огородження дорожні

При виконанні на дорогах робіт, пов’язаних із розриттям, огородження ділянки повинно відповідати вимогам ДСТУ-2735-94 «Огородження дорожні».

 

7.8. Паркування транспортних засобів

 

7.8.1  Паркування транспортних засобів у селах здійснюється у відповідності до вимог Правил паркування транспортних засобів, затверджених  Постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2009 р. №1342.

7.8.2.  Організація платного паркуванняі здійснюється на підставі загальної  схеми місць для паркування транспортних засобів та проектно-кошторисної документації, які затверджуються рішенням сільської ради.

7.8.3.  Паркувальні майданчики повинні бути обладнані необхідною кількістю урн для збирання твердих побутових відходів, а з балансоутримувачами територій повинні бути укладені угоди на їх прибирання.

7.8.4. Суб’єкти господарювання — балансоутримувачі майданчиків для паркування транспортних засобів державної та комунальної форми власності визначаються відповідно до ЗУ «Про благоустрій населених пунктів».

7.8.5. Паркування може бути платним або безоплатним відповідно до рішення органу місцевого самоврядування.

7.8.6. Контроль за виконанням цих Правил у частині забезпечення безпеки дорожнього руху на майданчиках для паркування здійснює Державтоінспекція МВС.

7.8.7. Майданчики для паркування є об’єктами благоустрою і повинні відповідати нормам, нормативам, стандартам у сфері благоустрою населених пунктів.

Розміщення майданчиків для паркування за окремими адресами здійснюється у встановленому порядку органами місцевого самоврядування за погодженням з Державтоінспекцією МВС згідно з місцевими правилами забудови.

Під час розміщення майданчиків для паркування на вулицях і дорогах населених пунктів необхідно враховувати: наявність та характеристики комунікацій та інженерних мереж; умови для забезпечення безпеки дорожнього руху, зокрема видимості в плані та повздовжньому профілі; параметри поперечних та поздовжніх ухилів; розташування зелених насаджень; стан покриття проїзної частини.

Забороняється розміщення майданчиків для паркування на вулицях з двома смугами руху завширшки менш як 7,5 метра.

Проектування, будівництво, реконструкція, ремонт та утримання майданчиків для паркування здійснюються з дотриманням вимог законодавства, державних будівельних норм, стандартів, технічних умов, інших нормативних документів та цих Правил.

     7.8.8. Майданчики для паркування обладнуються відповідно до вимог цих Правил і Правил дорожнього руху. Відведені майданчики для паркування позначаються дорожніми знаками та суцільною смугою на проїзній частині і на бордюрі, який відокремлює проїзну частину від пішохідної.

7.8.9. На майданчиках для паркування обов’язково облаштовуються місця (в обсязі 10 відсотків загальної кількості, але не менш як одне місце) передбаченого стандартами розміру, позначені дорожніми знаками та розміткою для паркування транспортних засобів загального призначення, якими керують інваліди, або транспортних засобів спеціального призначення, що їх перевозять. Відстань від в’їзду на майданчик для платного паркування до найближчого такого місця не повинна перевищувати 50 метрів.

На місцях для паркування транспортних засобів загального призначення, якими керують інваліди, або транспортних засобів спеціального призначення, що їх перевозять, не можуть бути розміщені інші транспортні засоби.

У разі паркування на місцях, призначених для паркування транспортних засобів загального призначення, якими керують інваліди, або транспортних засобів спеціального призначення, що їх перевозять, інших транспортних засобів користувачі цих засобів несуть відповідальність згідно із законодавством.

7.8.10. Послуги з утримання майданчиків для платного паркування надаються оператором з метою використання таких майданчиків за призначенням, а також санітарного очищення, збереження та відновлення їх відповідно до законодавства, нормативів, норм, стандартів, порядків і правил з урахуванням вимог безпеки дорожнього руху. Перелік основних послуг з утримання майданчиків для платного паркування має забезпечити належне функціонування майданчиків для платного паркування.

Оператор зобов’язаний:

— використовувати майданчик для паркування за призначенням;

— обладнати майданчик для паркування відповідно до вимог цих Правил, Правил дорожнього руху, норм, нормативів, стандартів з урахуванням вимог безпеки дорожнього руху;

— утримувати територію та під’їзні шляхи до майданчика для паркування у належному технічному та санітарному стані;

— забезпечувати очищення, миття, відновлення дорожніх знаків та інформаційних стендів (щитів), а також транспортних або пішохідних огорож на відведених майданчиках для платного паркування;

— своєчасно очищати відведені майданчики від снігу і криги та оброблювати їх протиожеледними матеріалами;

— утримувати в належному технічному стані   та виконувати поточний ремонт дорожнього покриття території відведених майданчиків для платного паркування, а також систем поверхневого водовідведення у межах таких майданчиків;

— повідомляти органи Державтоінспекції МВС про виявлені порушення цих Правил;

— здійснювати контроль за своєчасною сплатою вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування;

— перераховувати кошти, отримані як збір за паркування, до місцевого бюджету;

— надавати роз’яснення користувачам щодо застосування цих Правил.

 

7.9. Порядок утримання малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності

 

7.9.1. Самовільне встановлення малих архітектурних форм заборонено та підлягає негайному демонтажу в порядку, згідно чинного законодавства.

7.9.2. Розміщення малих архітектурних форм  на території Коблівської сільської ради здійснюється у відповідності до вимог Закону України «Про містобудівну діяльність», Постанови КМУ № 548 від 25.05.2011 року та рішень сільської ради.

Утримання малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності здійснюється їх балансоутримувачами.

7.9.3. Біля кожної малої архітектурної форми повинно бути зовнішнє штучне освітлення, а також впритул до неї покриття вдосконаленого типу відповідно до вимог законодавства.

7.9.4. Біля кожної малої архітектурної форми встановлюється урна для сміття.

7.9.5.  Підключення малих архітектурних форм до інженерних мереж здійснюється з дотриманням умов і правил технічної експлуатації відповідних мереж на підставі ордеру на виконання земляних робіт.

7.9.6.  Під час експлуатації малих архітектурних форм не допускається пошкодження або знищення зелених насаджень, якщо інше не передбачено узгодженим проектним рішенням, висновком органу охорони навколишнього природного середовища та рішенням виконавчого комітету на видалення зелених насаджень.

7.9.7. Балансоутримувачі малої архітектурної форми повинні забезпечувати прибирання прилеглої території в межах 15 метрів по периметру.

 

7.10. Порядок утримання елементів благоустрою при розташуванні зовнішньої реклами.

 

7.10.1. Рекламні засоби (спеціальні конструкції) розташовуються на підставі дозволів на розміщення зовнішньої реклами, наданих у встановленому порядку.

7.10.2. Проведення робіт, пов’язаних з розташуванням (монтажем, реконструкцією, перенесенням, демонтажем) рекламних засобів на місцевій території, здійснюється на підставі дозволів на проведення цих робіт, наданих уповноваженим органом виконкому  міської ради.

7.10.3. Роботи, пов’язані з розташуванням рекламних засобів на місцевій території, виконуються з дотриманням правил техніки безпеки, Правил благоустрою території Коблівської сільської ради, проекту (схеми) організації дорожнього руху, правил проведення робіт в охоронних зонах інженерних мереж із забезпеченням захисту комунікацій під час проведення цих робіт та наглядом представника підприємства, яке експлуатує ці комунікації.

7.10.4. Роботи, пов’язані з розташуванням рекламних засобів на міській території, виконуються з обов’язковим відновленням благоустрою місця (території, споруди) у передбачений дозволом термін. Підключення рекламних засобів до існуючих мереж зовнішнього освітлення здійснюється відповідно до вимог, передбачених чинним законодавством.

7.10.5. Роботи, пов’язані з розташуванням рекламних засобів, вважаються закінченими, якщо проведено відновлення твердого покриття, трав’яного покрову, вивезено зайвий ґрунт, сміття, залишки матеріалів та виконано у повному обсязі інші роботи з відновлення благоустрою міста.

7.10.6. Проведення робіт з розташування рекламного засобу з порушенням визначеного дозволом місця їх проведення (визначеного місця розташування рекламного засобу), в тому числі при короткостроковому розміщенні зовнішньої реклами, тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством, що не звільняє розповсюджувача зовнішньої реклами від відшкодування шкоди, завданої об’єкту благоустрою міста, та виконання робіт щодо повного відновлення порушених елементів благоустрою цього об’єкта.

7.10.7. Рекламні засоби не повинні створювати перешкоди руху пішоходів і транспорту, механізованому прибиранню вулиць, обслуговуванню інженерних мереж і споруд, викошуванню газонів.

7.10.8. Освітлення зовнішньої реклами повинно бути рівномірним і не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати квартири житлових будинків.  Освітлення зовнішньої реклами повинно виконуватися енергозберігаючими приладами.

7.10.9. При розміщенні рекламних засобів поблизу перехресть, біля дорожніх знаків, світлофорів, пішохідних переходів та зупинок транспорту загального користування повинна забезпечуватись видимість дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, зупинок транспорту загального користування.

7.10.10. Місця розташування рекламних засобів повинні утримуватись в належному санітарно-технічному стані з забезпеченням їх своєчасного прибирання та впорядкування; при короткостроковому розміщенні зовнішньої реклами у зв’язку з проведенням спеціальних виставкових заходів, рекламних акцій (з розміщенням наземних рекламних засобів) повинен додатково укладатись договір для забезпечення прибирання території. На будинках і спорудах необхідно розміщувати зовнішню рекламу за згодою їх власників та з додержанням правил благоустрою Коблівської сільської ради.

7.10.11. Рекламні засоби повинні мати постійне рекламно-інформаційне заповнення. Забороняється розміщувати рекламу алкогольних та тютюнових виробів.

7.10.12. Відповідальність за технічний, естетичний стан рекламних засобів, розміщеної реклами, стан благоустрою місць, озеленення та утримання зелених насаджень на прилеглій території, розташування рекламних засобів несе розповсюджувач зовнішньої реклами згідно із законодавством.

7.10.13. Роботи, пов’язані з розташуванням рекламних засобів, без додержання встановленого порядку щодо проведення таких робіт та вимог цих Правил, вважаються незаконними і тягнуть за собою відповідальність згідно з законодавством.

7.10.14. Рекламні засоби, які розташовано з порушеннями Порядку розміщення зовнішньої реклами, Правил благоустрою території Коблівської сільської ради (без дозволів, у разі закінчення терміну дії дозволів – без продовження строку дії, у разі скасування дозволу, з недодержанням визначеної у дозволі конструкції рекламного засобу, недодержання визначеного місця розташування рекламного засобу), а також в інших випадках, визначених у нормативно-правових актах або в договорі про тимчасове користування місцями розташування рекламних засобів, підлягають демонтажу у встановленому порядку.

7.10.15. Шкода, завдана при розміщенні зовнішньої реклами внаслідок порушення законодавства з благоустрою населених пунктів, підлягає компенсації у встановленому законодавством порядку.

 

7.11.  Порядок утримання спортивних, дитячих та інших майданчиків для дозвілля і відпочинку

 

7.11.1. Матеріально-технічну базу фізичної культури і спорту складають усі види фізкультурно-оздоровчих і спортивних споруд, фізкультурно-спортивного спорядження і обладнання, інше майно, призначене для занять фізичною культурою і спортом.

7.11.2. Власники фізкультурно-оздоровчих і спортивних споруд, спеціальних приміщень для занять фізкультурою і спортом та фізкультурно-оздоровчого і спортивного інвентарю або уповноважені ними органи зобов’язані забезпечувати їх належний стан, безпечний для життя і здоров’я людей, майна та навколишнього природного середовища.

7.11.3. Адміністрація фізкультурно-оздоровчих і спортивних споруд та організатор спортивного заходу або занять фізичною культурою забезпечують належне обладнання місць проведення фізкультурно-спортивних занять і змагань відповідно до правил їх проведення, вимог техніки безпеки, санітарно-гігієнічних, екологічних та інших державних вимог і несуть відповідальність, встановлену законодавством, за шкоду, заподіяну здоров’ю глядачів та осіб, які займаються в них фізичною культурою і спортом.

7.11.4. Експлуатація спортивних споруд та обладнання, що не забезпечує безпеки спортсменів та глядачів, не допускається. Спортивні споруди повинні відповідати вимогам загальної та спеціальної безпеки учасників і глядачів.

7.11.5. Утримання в належному стані обладнання та елементів благоустрою дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку покладається на балансоутримувачів вказаного майна або осіб, на території яких розміщені вказані майданчики.

7.11.6. Утримання дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку повинно здійснюватися з додержанням санітарних та технічних норм, забезпечувати безпечне користування ними.

7.11.7. Обладнання майданчиків для дозвілля та відпочинку необхідно підтримувати у справному стані, регулярно обстежувати, своєчасно ремонтувати, щорічно фарбувати.

 

7.12.  Утримання прибережних земельних ділянок для масового відпочинку громадян на узбережжі Чорного моря   та інших місць відпочинку населення

7.12.1.   Суб’єкти  господарювання,  за якими закріплені прибережні земельні ділянки для масового відпочинку громадян на узбережжі Чорного моря, місця масового відпочинку людей на воді, зобов’язані дотримуватися Наказу МОЗ України № 145 від 17.03.2011 року «Державні санітарні норми та правила утримання територій населених місць», забезпечують  їх доброякісною питною водою,  достатньою кількістю  сміттєзбірників та туалетів,  щитами з інформацією  про підпорядкування об’єкту.  Функціонування вказаних місць щорічно погоджується з Березанською санепідемстанцією  та державною екологічною  інспекцією.

7.12.2. Власники та балансоутримувачі прибережних земельних ділянок для масового відпочинку громадян на узбережжі Чорного моря  у процесі їх експлуатації повинні забезпечити прибирання берега, роздягалень, зеленої зони, миття тари і дезінфекцію вбиралень, а також перевезення зібраних відходів щоденно до 8 години ранку.

7.12.3. Урни необхідно розташовувати на відстані 3-5 м від смуги зелених насаджень і не менше ніж 10 м від урізу води. Урни мають бути розставлені з розрахунку не менше однієї урни на625 м2 території прибережних земельних ділянок для масового відпочинку громадян на узбережжі Чорного моря. Відстань між установленими урнами не повинна перевищувати 25 м.

7.12.4. Контейнери для зберігання побутових відходів слід встановлювати поза межамиприбережних земельних ділянок для масового відпочинку громадян на узбережжі Чорного моря з урахуванням один контейнер місткістю 1,1 м3 на 2500 м2 площі пляжу.

7.12.5.На території прибережних земельних ділянок для масового відпочинку громадян на узбережжі Чорного моря  повинні бути влаштовані громадські вбиральні з розрахунку 1 місце на 75 відвідувачів. Відстань від громадських вбиралень до місця купання має бути не менше ніж 50 мі не більше ніж 200м.

7.12.6. Власники та балансоутримувачі територій прибережних земельних ділянок для масового відпочинку громадян на узбережжі Чорного моря  зобов`язані встановлювати фонтанчики з підведенням питної води, призначеної для споживання людиною відповідно до вимог санітарного законодавства. Відстань між фонтанчиками не повинна перевищувати 200м. Відведення використаних вод дозволяється в проточні водойми на відстані не менше 100 м за течією від межі пляжу. Забороняється відведення води з питних фонтанчиків у місця, не призначені для цього.

7.12.7.Відкриті і закриті роздягальні, павільйони для роздягання, гардероби слід мити щодня із застосуванням мийних та дезінфекційних засобів, дозволених до використання МОЗ України.

7.12.8. Щорічно до 01 травня на прибережних земельних ділянках для масового відпочинку громадян на узбережжі Чорного моря  необхідно підсипати чистий пісок або гальку.

7.12.9. На прибережних земельних ділянках для масового відпочинку громадян на узбережжі Чорного моря  не рідше одного разу на тиждень необхідно проводити механізоване рихлення поверхневого шару піску з видаленням забраних відходів. Після рихлення пісок необхідно вирівнювати.

7.12.10. У місцях, призначених для купання, категорично забороняється прати білизну і купати тварин.

7.12.11. На прибережних земельних ділянках для масового відпочинку громадян на узбережжі Чорного моря  повинні бути організовані медичні пункти та рятувальні станції (пости).

7.12.12. Об’єкти обслуговування населення, що розташовуються на прибережних земельних ділянках для масового відпочинку громадян на узбережжі Чорного моря  за погодженням Коблівської сільської ради, повинні бути забезпечені централізованими системами водопостачання та водовідведення. У разі відсутності централізованих інженерних мереж необхідно влаштовувати систему водопостачання для кожного окремого об’єкта та локальні очисні споруди водовідведення і розміщувати їх поза межами прибережних земельних ділянок для масового відпочинку громадян на узбережжі Чорного моря , річок, водоймищ.

7.12.13. Прибирання території прибережних земельних ділянок для масового відпочинку громадян на узбережжі Чорного моря здійснюється суб’єктами господарювання,  відповідальними за ці території.

7.12.14.  На берегах моря, водоймищ,  річок  та інших  прибережних смугах  можуть розташовуватися,  за відповідними проектами,  лише  пляжі,  човнові станції,  тіньові навіси, спортивні майданчики.

7.12.15. Забороняється розміщення неорганізованого відпочинку в зонах відпочинку Коблівської сільської ради.

       7.12.16. Прибережні земельні ділянки для масового відпочинку громадян на узбережжі Чорного моря в с.Коблеве, с.Морське є територією загального користування для масового відпочинку громадян.

 

7.13. Утримання місць поховань, організації поховань та перепоховань

 

7.13.1. Утримання кладовищ, військових ділянок на кладовищах, військових братських та одиночних могил, земельних ділянок для почесних поховань, братських могил, а також могил померлих одиноких громадян, померлих осіб без певного місця проживання, померлих, від поховання яких відмовилися рідні, місць поховань знайдених невпізнаних трупів забезпечується уповноваженим  органом за рахунок коштів місцевого бюджету.

7.13.2. Утримання в належному естетичному та санітарному  стані могил, місць родинного поховання, надмогильних споруд і склепів здійснюється відповідно їх користувачами (власниками) за рахунок власних коштів. Після виконання робіт з облаштування могили користувач зобов’язаний забезпечити прибирання території біля могили та винесення сміття до спеціально відведених місць на кладовищі.

7.13.3. Утримання кладовищ, а також інших місць поховання забезпечує виконавчим комітетом сільської ради у порядку, встановленому спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері житлово-комунальної політики України.

7.13.4. Охорону місць поховань забезпечує виконавчий комітет сільської ради. Виконання будь-яких будівельних робіт у місцях поховань, на місцевості із залишками слідів давніх поховань, на територіях закритих кладовищ, а також у прилеглих до місць поховань охоронних зонах забороняється. У разі осквернення могил, місць родинного поховання, навмисного руйнування чи викрадення надмогильних споруд та склепів відшкодування матеріальних збитків здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету з наступним їх відшкодуванням за рахунок винних осіб згідно із законом. Порядок охорони місць поховань та порядок здійснення пов’язаних із цим витрат визначає виконавчий комітет сільської ради.

7.13.5. Особи, винні в нарузі над могилою, іншим місцем поховання або над тілом (останками, прахом)  несуть відповідальність згідно із чинним законодавством.

7.13.6. Місця поховань (кладовища) повинні мати сплановану і впорядковану територію, упорядковані під’їзні шляхи, бути забезпеченими транспортним зв’язком з населеним пунктом. Територія місць поховань повинна бути огороджена, поділена на ділянки-сектори, що відокремлені поміж собою дорогами. Сектори території місць поховань поділяються на ряди та місця. Розміри та місця розташування  могил встановлюються відповідно до розділу 2 «Порядку утримання кладовищ та інших місць поховань»;

7.13.7. Безоплатно для виконавця волевиявлення померлого або особи, яка зобов’язалась поховати померлого, здійснюється поховання:

а) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;

б) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;

в) учасників бойових дій;

г) інвалідів війни;

д) померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися рідні.

Витрати на поховання померлих осіб, зазначених у пунктах «а» і «б» здійснюються за рахунок коштів субвенції  Держаного бюджету місцевим бюджетам.

Витрати на поховання померлих, передбачених пунктами «в» і «г» здійснюються за рахунок обласного бюджету, пунктів «д» — за рахунок коштів місцевого бюджету.

7.13.8. Перелік безоплатних послуг на поховання                 померлих та спорудження надгробка встановленого зразка осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною здійснюється відповідно до   постанови Кабінету Міністрів України від 17.12.2003 р. №1963 «Про затвердження Порядку поховання на території України громадянина, померлого на території іноземної держави, та опису зразка надгробка, що безоплатно споруджуються на могилі померлої (загиблої) особи, яка має особливості заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною»,   постанови    Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 р. №1445 «Про затвердження Порядку проведення  безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, і учасників бойових дій».

7.13.9. Перепоховання останків померлих допускається у виняткових випадках за рішенням виконавчого комітету сільської ради. Перепоховання останків померлих, воїнів із братських і одиночних могил здійснюється з дотриманням вимог Законів України «Про охорону культурної спадщини», «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні».

Перепоховання останків померлих здійснюється за рахунок коштів особи, яка ініціює перепоховання. 

Порядок проведення земляних робіт >>>