7.13. Утримання місць поховань, організації поховань та перепоховань

8. апреля 2015 | | Рубрика: Інше

7.13.1. Утримання кладовищ, військових ділянок на кладовищах, військових братських та одиночних могил, земельних ділянок для почесних поховань, братських могил, а також могил померлих одиноких громадян, померлих осіб без певного місця проживання, померлих, від поховання яких відмовилися рідні, місць поховань знайдених невпізнаних трупів забезпечується уповноваженим  органом за рахунок коштів місцевого бюджету.

7.13.2. Утримання в належному естетичному та санітарному  стані могил, місць родинного поховання, надмогильних споруд і склепів здійснюється відповідно їх користувачами (власниками) за рахунок власних коштів. Після виконання робіт з облаштування могили користувач зобов’язаний забезпечити прибирання території біля могили та винесення сміття до спеціально відведених місць на кладовищі.

7.13.3. Утримання кладовищ, а також інших місць поховання забезпечує виконавчим комітетом сільської ради у порядку, встановленому спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері житлово-комунальної політики України.

7.13.4. Охорону місць поховань забезпечує виконавчий комітет сільської ради. Виконання будь-яких будівельних робіт у місцях поховань, на місцевості із залишками слідів давніх поховань, на територіях закритих кладовищ, а також у прилеглих до місць поховань охоронних зонах забороняється. У разі осквернення могил, місць родинного поховання, навмисного руйнування чи викрадення надмогильних споруд та склепів відшкодування матеріальних збитків здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету з наступним їх відшкодуванням за рахунок винних осіб згідно із законом. Порядок охорони місць поховань та порядок здійснення пов’язаних із цим витрат визначає виконавчий комітет сільської ради.

7.13.5. Особи, винні в нарузі над могилою, іншим місцем поховання або над тілом (останками, прахом)  несуть відповідальність згідно із чинним законодавством.

7.13.6. Місця поховань (кладовища) повинні мати сплановану і впорядковану територію, упорядковані під’їзні шляхи, бути забезпеченими транспортним зв’язком з населеним пунктом. Територія місць поховань повинна бути огороджена, поділена на ділянки-сектори, що відокремлені поміж собою дорогами. Сектори території місць поховань поділяються на ряди та місця. Розміри та місця розташування  могил встановлюються відповідно до розділу 2 «Порядку утримання кладовищ та інших місць поховань»;

7.13.7. Безоплатно для виконавця волевиявлення померлого або особи, яка зобов’язалась поховати померлого, здійснюється поховання:

а) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;

б) осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;

в) учасників бойових дій;

г) інвалідів війни;

д) померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися рідні.

Витрати на поховання померлих осіб, зазначених у пунктах «а» і «б» здійснюються за рахунок коштів субвенції  Держаного бюджету місцевим бюджетам.

Витрати на поховання померлих, передбачених пунктами «в» і «г» здійснюються за рахунок обласного бюджету, пунктів «д» — за рахунок коштів місцевого бюджету.

7.13.8. Перелік безоплатних послуг на поховання                 померлих та спорудження надгробка встановленого зразка осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною здійснюється відповідно до   постанови Кабінету Міністрів України від 17.12.2003 р. №1963 «Про затвердження Порядку поховання на території України громадянина, померлого на території іноземної держави, та опису зразка надгробка, що безоплатно споруджуються на могилі померлої (загиблої) особи, яка має особливості заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною»,   постанови    Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2004 р. №1445 «Про затвердження Порядку проведення  безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, і учасників бойових дій».

7.13.9. Перепоховання останків померлих допускається у виняткових випадках за рішенням виконавчого комітету сільської ради. Перепоховання останків померлих, воїнів із братських і одиночних могил здійснюється з дотриманням вимог Законів України «Про охорону культурної спадщини», «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні».

Перепоховання останків померлих здійснюється за рахунок коштів особи, яка ініціює перепоховання. 

8. Порядок проведення земляних робіт >>>

Зробимо Коблеве краще!

Оставить комментарий

Вам нужно войти sein, чтобы оставить комментарий.