7.8. Паркування транспортних засобів

8. апреля 2015 | | Рубрика: Інше

7.8.1  Паркування транспортних засобів у селах здійснюється у відповідності до вимог Правил паркування транспортних засобів, затверджених  Постановою Кабінету Міністрів України від 03.02.2009 р. №1342.

7.8.2.  Організація платного паркуванняі здійснюється на підставі загальної  схеми місць для паркування транспортних засобів та проектно-кошторисної документації, які затверджуються рішенням сільської ради.

7.8.3.  Паркувальні майданчики повинні бути обладнані необхідною кількістю урн для збирання твердих побутових відходів, а з балансоутримувачами територій повинні бути укладені угоди на їх прибирання.

7.8.4. Суб’єкти господарювання — балансоутримувачі майданчиків для паркування транспортних засобів державної та комунальної форми власності визначаються відповідно до ЗУ «Про благоустрій населених пунктів».

7.8.5. Паркування може бути платним або безоплатним відповідно до рішення органу місцевого самоврядування.

7.8.6. Контроль за виконанням цих Правил у частині забезпечення безпеки дорожнього руху на майданчиках для паркування здійснює Державтоінспекція МВС.

7.8.7. Майданчики для паркування є об’єктами благоустрою і повинні відповідати нормам, нормативам, стандартам у сфері благоустрою населених пунктів.

Розміщення майданчиків для паркування за окремими адресами здійснюється у встановленому порядку органами місцевого самоврядування за погодженням з Державтоінспекцією МВС згідно з місцевими правилами забудови.

Під час розміщення майданчиків для паркування на вулицях і дорогах населених пунктів необхідно враховувати: наявність та характеристики комунікацій та інженерних мереж; умови для забезпечення безпеки дорожнього руху, зокрема видимості в плані та повздовжньому профілі; параметри поперечних та поздовжніх ухилів; розташування зелених насаджень; стан покриття проїзної частини.

Забороняється розміщення майданчиків для паркування на вулицях з двома смугами руху завширшки менш як 7,5 метра.

Проектування, будівництво, реконструкція, ремонт та утримання майданчиків для паркування здійснюються з дотриманням вимог законодавства, державних будівельних норм, стандартів, технічних умов, інших нормативних документів та цих Правил.

7.8.8. Майданчики для паркування обладнуються відповідно до вимог цих Правил і Правил дорожнього руху. Відведені майданчики для паркування позначаються дорожніми знаками та суцільною смугою на проїзній частині і на бордюрі, який відокремлює проїзну частину від пішохідної.

7.8.9. На майданчиках для паркування обов’язково облаштовуються місця (в обсязі 10 відсотків загальної кількості, але не менш як одне місце) передбаченого стандартами розміру, позначені дорожніми знаками та розміткою для паркування транспортних засобів загального призначення, якими керують інваліди, або транспортних засобів спеціального призначення, що їх перевозять. Відстань від в’їзду на майданчик для платного паркування до найближчого такого місця не повинна перевищувати 50 метрів.

На місцях для паркування транспортних засобів загального призначення, якими керують інваліди, або транспортних засобів спеціального призначення, що їх перевозять, не можуть бути розміщені інші транспортні засоби.

У разі паркування на місцях, призначених для паркування транспортних засобів загального призначення, якими керують інваліди, або транспортних засобів спеціального призначення, що їх перевозять, інших транспортних засобів користувачі цих засобів несуть відповідальність згідно із законодавством.

7.8.10. Послуги з утримання майданчиків для платного паркування надаються оператором з метою використання таких майданчиків за призначенням, а також санітарного очищення, збереження та відновлення їх відповідно до законодавства, нормативів, норм, стандартів, порядків і правил з урахуванням вимог безпеки дорожнього руху. Перелік основних послуг з утримання майданчиків для платного паркування має забезпечити належне функціонування майданчиків для платного паркування.

Оператор зобов’язаний:

— використовувати майданчик для паркування за призначенням;

— обладнати майданчик для паркування відповідно до вимог цих Правил, Правил дорожнього руху, норм, нормативів, стандартів з урахуванням вимог безпеки дорожнього руху;

— утримувати територію та під’їзні шляхи до майданчика для паркування у належному технічному та санітарному стані;

— забезпечувати очищення, миття, відновлення дорожніх знаків та інформаційних стендів (щитів), а також транспортних або пішохідних огорож на відведених майданчиках для платного паркування;

— своєчасно очищати відведені майданчики від снігу і криги та оброблювати їх протиожеледними матеріалами;

— утримувати в належному технічному стані   та виконувати поточний ремонт дорожнього покриття території відведених майданчиків для платного паркування, а також систем поверхневого водовідведення у межах таких майданчиків;

— повідомляти органи Державтоінспекції МВС про виявлені порушення цих Правил;

— здійснювати контроль за своєчасною сплатою вартості послуг з утримання майданчиків для платного паркування;

— перераховувати кошти, отримані як збір за паркування, до місцевого бюджету;

— надавати роз’яснення користувачам щодо застосування цих Правил.

7.9. Порядок утримання малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності >>>

Зробимо Коблеве краще!

Оставить комментарий

Вам нужно войти sein, чтобы оставить комментарий.